De femei/feministe :

CPE - Centrul Parteneriat pentru Egalitate http://www.cpe.ro

Asociaţia pentru Libertate şi Egalitate de Gen (A.L.E.G.) http://aleg-romania.eu

Asociaţia Front http://www.feminism-romania.ro/despre-noi/asociaia-front.html

Centrul Filia http://www.centrulfilia.ro/

Asociaţia pentru promovarea Femeii din România (AFPR) http://www.apfr.ro/

Fundaţia Şanse Egale pentru Femei Iaşi http://www.sef.ro/

Societatea de Analize Feministe AnA http://www.anasaf.ro/ro/index.html

Asociatia E - Romnja (Asociatia pentru Promovarea Drepturilor Femeilor Rome http://e-romnja.org/

Asociaţia Femeilor Ţigănci „Pentru Copiii Noştri” (AFTPCN) Timişoara

H.arta Timişoara http://www.hartagroup.ro/

G.A.S. Cluj - grupul de lectura feminist-socialist http://www.gas.org.ro/2012/grup-de-lectura-de-feminism-socialist/

Pro Women Iaşi http://www.prowomen.ro/

Asociaţia Femeilor Jurnaliste din România "Ariadna" http://www.asociatiaariadna.com/

Societatea Doamnelor Bucovinene www.bucovinaladies.ro

Centrul de Mediere şi Securitate Comunitară http://www.cmsc.ro

Asociaţia Pas Alternativ Braşov https://www.facebook.com/AsociatiaPasAlternativ

Asociatia Femeilor si Familiilor din Mediul Rural http://affmr.ro/

 

Pentru drepturi sexuale şi reproductive

Centrul Euroregional Pentru Iniţiative Publice (ECPI) http://www.ecpi.ro

Societatea de Educatie Contraceptiva si Sexuala (SECS) www.secs.ro

Fundatia Marie Stopes Romania www.mariestopes.ro

Institutul Est-European de Sănătate a Reproducerii  Tg. Mureş

 

Împotriva violenţei asupra femeilor:

Artemis, Asociaţia Femeilor împotriva Violenţei http://www.openingdoorsartemis.info/

Asociaţia Transcena http://transcena.ro/

Fundaţia Sensiblu http://www.fundatiasensiblu.ro/

Asociaţia Anais http://www.asociatia-anais.ro/

 

Pentru drepturile lucrătoarelor sexuale

Asociaţia Maria Magdalena http://mariamagdalena.96.lt/

ARAS http://www.arasnet.ro/proiect/seara-de-seara/

Carusel http://carusel.org

 

Grupuri Informale

Centru Feminist Sofia Nădejde http://centrufeminist.wordpress.com

Centrul Claca http://centrulclaca.wordpress.com/

 

LGBTQ

Asociaţia Accept http://accept-romania.ro/

 

Romi

Centrul Romilor pentru Interventie Sociala si Studii  www.romanicriss.org

Asociaţia Romano ButiQ www.romanobutiq.ro

Fundaţia Desire http://www.desire-ro.eu/

 

Antisemitism

Centrul pentru Monitorizarea si Combaterea Antisemitismului din Romania (MCA România) http://www.antisemitism.ro/ro/

 

Asociaţii de/pentru Mame

Asociaţia Femeilor care-şi Cresc Singure Copiii

Asociaţia Mame pentru Mame http://www.mamepentrumame.ro/

Asociația umanitară "Mamă, Alinare, Mângâiere, Emoție" (MAME) http://asociatiamame.com/

Asociaţia pentru o Comunitate Solidară şi Intervenţie Socială http://acsis.ro/

Asociatia Touched Romania http://www.touchedromania.org/

 

Antreprenoriat şi proiecte economice

Asociaţia Femeilor Întreprinzătoare din România http://www.afir.ro/

Şcoala Naţională a Femeilor Manager http://www.snfm.ro

C.A.F.A. Coalitia Asociatiilor Femeilor de Afaceri http://www.cafa.ro/

Asociatia Femeilor Universitare

Asociatia Femeilor Unite Iasi

Asociatia Femeilor pentru Activitati Pozitive, Toleranta si Educatie

Asociatia "ProFemeia"

Asociatia Femeilor de Afaceri Calarasi

Asociatia Femeilor de Afaceri Cluj www.afacj.ro

Asociatia Oportunitati de Afaceri pentru Femei Giurgiu

Asociatia Oportunitati de Afaceri pentru Femei Constanta

Asociatia pentru Dezvoltarea Antreprenoriatului Feminin www.adaf.ro

Asociatia Oportunitati de Afaceri pentru Femei www.asoaf-bow.ro

Asociatia Femeilor Manager Rm. Valcea

Asociatia Femeilor Manager Dolj

Asociatia Femeilor Intreprinzatoare Galati  www.afirgalati.ro

Asociatia Femeilor Intreprinzatoare din Romania www.afir.ro

Asociatia Femeilor de Afaceri Intreprinzatoare Bihor

Asociatia Femeilor de Afaceri si a Femeilor Conducatoare de Intreprinderi din Brasov : www.afafci.ro

Asociatia Femeilor  Antreprenor din Romania (Timis) www.afar.ro

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s